Ga naar inhoud

22 september 2025Ondernemen

Start je een bedrijf? Onze adviseurs denken met je mee

Veel startende ondernemers zoeken hun informatie online en sluiten ook zelf hun verzekeringen af. Dat kan gemakkelijk via de website van Univé. Maar er zijn ook zzp’ers die liever iemand spreken. Zakelijk adviseur Vincent Otten beantwoordt dagelijks vragen van starters. We vroegen hem wat hij vaak tegenkomt.

Word je vaak gebeld door zzp’ers?

"Ja, best vaak," vertelt Vincent. "Zzp’ers bellen bijvoorbeeld als ze een bedrijf willen starten en daarover advies willen. Of als ze net zijn begonnen en een extra verzekering willen afsluiten. Soms kunnen ondernemers hun verzekering niet online regelen, omdat er specifieke risico’s zijn. Dan kom ik in beeld."

"Het contact gaat trouwens ook andersom. Ik bel klanten regelmatig op om samen naar hun verzekeringspakket te kijken. We bespreken de risico’s en bekijken wat ze zelf willen dragen of liever verzekeren. Ook praten we over preventie: wat is er al geregeld en wat kan er beter om schade te voorkomen?"

Welke ondernemers bellen het vaakst?

"Dat is heel verschillend," zegt Vincent. "Vaak zijn het ondernemers in advieswerk, interim-management of consultancy. Ook zzp’ers in de bouw bellen, maar zij regelen hun verzekeringen vaak ook makkelijk online. Speciaal voor hen is er het ZZP Bouwpakket, waarmee je direct je belangrijkste risico’s afdekt."

Wat voor vragen krijg je?

"Vaak verplichten opdrachtgevers de zzp’ers die ze inhuren om een bedrijfs- of beroepsaansprakelijkheidsverzekering af te sluiten. Het kan ook zijn dat de zzp’er dat zelf wil. Meestal willen ze weten wat de verzekering inhoudt of ze bellen voor advies."

"Heb je een adviserende rol? Dan is een beroepsaansprakelijkheidsverzekering echt belangrijk. Neem bijvoorbeeld een bouwkundig tekenbureau. Als er een fout zit in je advies of tekening, kan de klant je aansprakelijk stellen. Dat kan flink in de kosten lopen. Dan is het fijn als je verzekerd bent." 

Wanneer bellen starters?

"Vaak hebben starters zich al ingeschreven bij de KvK. Ze staan op het punt te beginnen of zijn net gestart. Mijn tip: maak al vóór je begint een overzicht van de risico’s. Die helpen bij het kiezen van de juiste verzekeringen. En vergeet niet: je bedrijf verandert. Nieuwe risico’s kunnen ontstaan, bijvoorbeeld als je personeel aanneemt of een bedrijfsauto koopt."

"Denk ook aan verzekeringen bij het bepalen van je uurtarief. Stel jezelf de vraag: wat als ik niet meer kan werken? Kan ik dan nog rondkomen of moet ik daar iets voor regelen? Neem je verzekeringskosten mee als je je tarief vaststelt."

Ondernemers overzien niet altijd alle risico’s

"Ik krijg regelmatig een telefoontje uit een garage om een bedrijfsauto te verzekeren. Dan neem ik meteen alle risico’s even door. Soms blijkt dan dat de ondernemer ook keukens installeert. Dat brengt andere risico’s met zich mee. Veel ondernemers denken daar niet aan. Ik help ze graag om alles goed in beeld te krijgen."

Tot slot: wat is je advies voor starters?

"Sta goed stil bij de risico’s die je loopt. Niet alleen bij de start van je bedrijf, maar ook bij groei of als je iets toevoegt aan je diensten. Vraag collega-ondernemers hoe zij het aanpakken. En heb je hulp nodig? Maak dan een afspraak. In heel Nederland staan Univé-adviseurs klaar om je te helpen.

Maak een afspraak met een Univé-adviseur

Deel dit bericht