Naar hoofdinhoudNaar hoofdnavigatieNaar footer

27 maart 2026

"Hoe fijn is het als je woonlasten worden betaald als je niet kunt werken?"

Of je nu huurt of je maandelijks een hypotheek moet aflossen, voor iedereen is het belangrijk dat je woonlasten zijn afgedekt als je ineens (deels) arbeidsongeschikt zou worden. Of je nu een zelfstandige bent, of een werknemer in loondienst, je kunt een verzekering afsluiten die ervoor zorgt dat je huur of hypotheeklasten jarenlang netjes betaald worden. Zelfs je energierekening kun je ermee betalen. Niet iedereen is op de hoogte van deze mogelijkheid, zeggen adviseurs Wenda Schampaert en Martine van Zon. Ze leggen uit hoe het werkt.

Als coöperatie denkt Univé Zuid-Nederland graag met ZZP’ers of MKB’ers mee. Maar ook leden die in loondienst zijn kunnen profiteren van een mogelijkheid om het risico af te dekken dat je je huur of hypotheeklasten ineens niet meer kunt betalen. Daar biedt Univé een verzekering voor: de woonlastenbeschermer. Adviseurs Wenda Schampaert en Martine van Zon van de afdeling Leven bij Univé Zuid-Nederland wijzen op de redenen dat zij de laatste tijd vaak aanvragen krijgen voor deze buitengewone verzekering.

“Stel, je raakt deels arbeidsongeschikt,” schetst Martine een denkbeeldige, maar reële situatie. “Je hebt minder inkomsten, maar je vaste lasten gaan door terwijl jij vaak langdurig moet herstellen. Dan is het fijn om te weten dat je in ieder geval kunt blijven wonen waar je woont.” Wenda valt bij: “Uitkeringen en voorzieningen vanuit de overheid worden lager en de looptijden worden er alleen maar korter op. Dan moet je toch iets voor jezelf gaan regelen om de vaste lasten te drukken. Want tegenwoordig is het niet zo makkelijk meer om ergens een goedkopere woning te vinden.”  

Betaal je energiekosten er ook mee

“Hoe fijn is het dan om je woonlasten elke maand betaald te hebben? Naast je hypotheek of huur kun je zelfs bijkomende woonkosten afdekken, zoals je energiekosten, ‘’ legt Martine uit. Want met deze verzekering ontvang je elke maand een bedrag tot maximaal 2500 euro. Wenda: ”Je kunt de verzekering gebruiken om je inkomen mee te laten stijgen.” Zelfs de meeste zware beroepen worden geaccepteerd en het mooiste is: als je zou willen loopt de woonlastenbeschermer tot aan je 60e en soms zelfs tot aan je AOW-leeftijd.

Elke maand gegarandeerd 2500 euro, vaak 20-30 jaar lang. Blijft de woonlastenbeschermer dan wel betaalbaar? “Zeker,” zeggen Wenda en Martine. “Stel, iemand is 35 jaar, wil 20 jaar lang beschermd zijn en per maand 2500 euro kunnen krijgen. De netto premie is dan 45 euro, afhankelijk van je beroep.’’ 

In het onderstaande voorbeeld wordt iemand gekozen uit een beroepsgroep die veel werk achter een beeldscherm doet, zoals een makelaar, taxateur, IT’er, HR-medewerker. “Mensen die veel lichamelijke arbeid doen, met grote machines werken of gevaarlijk werk verrichten, vallen in een hogere risicoklasse.”

Maatwerk

Martine: “De maandelijkse premie kan ook lager. Het zal namelijk niet altijd nodig zijn om je gehele maandlast te verzekeren.Je looptijd van de uitkering kan ook iets langer of korter, we rekenen het allemaal voor je uit. Wij bieden voor iedereen een maatwerk-oplossing.”

Wil je meer weten of wil je direct deze verzekering afsluiten? Een afspraak maken met Wenda of Martine kan via de knop hieronder. “Daar vul je je gegevens in en wij bellen je op een moment dat het jou uitkomt.”   

Afspraak - Unive

Deel dit bericht

Meer van Univé Zuid-Nederland? Bekijk alle verhalen uit de regio.