Ga naar inhoud

6 juli 2018

Univé biedt ‘Veilig Wonen abonnement’ met ‘Alarm in huis’

Met het ‘Veilig Wonen abonnement’ helpt Univé haar leden om risico’s op brand, inbraak en bijvoorbeeld lekkage te voorkomen. Het abonnement is een initiatief van het Innovatieteam van Univé. De kweekvijver voor nieuwe initiatieven op het gebied van thema’s als zorg, mobiliteit en wonen waarbij verzekeren niet het uitgangspunt is. Veilig Wonen wordt op dit moment samen met klanten getest in de omgeving van Assen, Roden en Groningen. In oktober wordt de test geëvalueerd. Als blijkt dat het abonnement succesvol in de klantbehoefte voorziet, wordt Veilig Wonen landelijk uitgerold.

Met het ‘Veilig Wonen abonnement’ helpt Univé haar leden om risico’s op brand, inbraak en bijvoorbeeld lekkage te voorkomen. Het abonnement is een initiatief van het Innovatieteam van Univé. De kweekvijver voor nieuwe initiatieven op het gebied van thema’s als zorg, mobiliteit en wonen waarbij verzekeren niet het uitgangspunt is. Veilig Wonen wordt op dit moment samen met klanten getest in de omgeving van Assen, Roden en Groningen. In oktober wordt de test geëvalueerd. Als blijkt dat het abonnement succesvol in de klantbehoefte voorziet, wordt Veilig Wonen landelijk uitgerold.

Een abonnement om risico te voorkomen en de gevolgen te beperken

Met ruim 536.000 klanten met een woonverzekering, keert Univé jaarlijks zo’n 51 miljoen uit aan inbraak, brand en waterschades. Denk bijvoorbeeld aan lekkages die ontstaan door een volle dakgoot of verstopte afvoer, brand door een cv-ketel die niet goed is aangesloten, of kitnaden in de badkamer die aan vervanging toe zijn. De klant bepaalt zelf welke diensten hij afneemt binnen het ‘Veilig Wonen abonnement’: bijvoorbeeld jaarlijkse cv-ketelonderhoud, inbraakbeveiliging, dakgootreiniging en schoorsteenveger. De klant ontvangt hiervoor een korting op de woonverzekeringspremie. Het abonnement is ontwikkeld in samenwerking met klanten. De diensten worden geleverd door professionele lokale dienstverleners en helpen onze leden de risico’s op inbraak, brand en waterschade voorkomen.

Alarm in huis

Binnen het ‘Veilig Wonen abonnement’ biedt Univé samen met WoonVeilig nu ook ‘Alarm in huis’. ‘Alarm in huis’ is een alarmsysteem en eenvoudig draadloos te installeren zonder dat het nodig is gaten te boren. Zodra een sensor beweging of het openen van een deur of raam detecteert, gaat de sirene af en maakt de camera video-opnames. Via de app, telefoon of sms ontvangen klanten een alarm en kunnen ze direct de beelden bekijken. Je kunt meerdere contactpersonen instellen en het alarm ook koppelen aan bijvoorbeeld de Veiligebuurt app. Ben je overdag niet thuis of op vakantie, dan kunnen thuisblijvende buren en/of familieleden een kijkje nemen. De eventuele schade die is ontstaan is verzekerd. ‘Alarm in huis’ is daarnaast uit te breiden met melders waarmee brand en koolmonoxide vroegtijdig gesignaleerd worden waardoor verdere schade en ongevallen kan worden voorkomen.

Veilig wonen en een veilige buurt

Veilig wonen doe je niet alleen in je eigen huis. Het dorp of de stad, de wijk en de buurt waar je woont maken ook of je je ergens veilig voelt. Univé vindt dit belangrijk en steunt daarom initiatieven die helpen bij het voorkomen van risico’s en het beperken van gevolgen en leiden tot meer veiligheid in de buurt. Zo organiseren we bijvoorbeeld preventiebijeenkomsten op het gebied van inbraak en brand met de lokale politie of brandweer, laten we zien hoe makkelijk een inbreker binnen kan komen en houden we blandblussercontroledagen.

Coöperatie van de toekomst

De oorsprong van Univé ligt bij elkaar helpen. Zo is Univé in 1794 ontstaan. En zo zien we ook onze toekomst. Klanten willen enerzijds minder verzekeren, maar anderzijds wel beter inzicht hebben in de risico’s die zij lopen. Met ons strategieprogramma ‘Terug naar de Kracht van Univé’ ontwikkelen we samen met onze leden oplossingen voor de risico’s en onzekerheden van deze tijd. Nieuwe producten en diensten helpen onze leden bij het voorkomen van risico’s en het beperken van de gevolgen. Veilig Wonen is er hier één van.

Deel dit bericht