Ga naar inhoud

12 november 2022Gezondheid

Univé maakt zorgpremies 2023 bekend

Univé heeft de premies van haar zorgverzekeringen voor 2023 vastgesteld.

Univé heeft de premies van haar zorgverzekeringen voor 2023 vastgesteld. De maandelijkse kosten van Zorg Geregeld, Univé’s naturapolis en meest gekozen zorgverzekering, is vastgesteld op €142,30. Het premiebedrag van Univé Zorg Vrij bedraagt €155,15. De prijsstelling betekent een stijging ten opzichte van de zorgpremies in 2022. ‘We begrijpen dat dit voor onze leden een tegenvaller is in een tijd waarin het leven op vele vlakken duurder wordt, maar helaas ontkomen we hier niet aan,’ zegt Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Coöperatie Univé.

'Premiestijging onvermijdelijk door inflatie'
‘Net als elders laat de inflatie zich ook voelen in de zorg, die door toenemende vergrijzing sowieso al veel druk voelt om aan de groeiende zorgbehoefte te voldoen,’ legt Bavelaar de ‘onvermijdelijke’ premiestijging van de basisverzekering uit. De bestuurder benadrukt echter dat leden van Univé met een zorgverzekering voor het gestelde bedrag ook het nodige mogen verwachten. ‘Als coöperatie zonder winstoogmerk zijn we er voor onze leden, juist in deze onzekere tijden. Daarom hebben we de aanvullende diensten voor onze zorgverzekerde leden, waarvan de meeste gratis zijn, uitgebreid. Deze Zorg Extra’s, waaronder de Preventie- en de Zorghulp bieden leden extra zekerheid boven op de gebruikelijke dekkingen. Zo zorgen we voor elkaar,’ vertelt Bavelaar.

Inzet op preventie
‘Als ledenorganisatie vinden we het welzijn van onze leden belangrijk. Daarom willen we zoveel mogelijk bijdragen aan hun gezondheid en veiligheid. Met inzet op preventie kunnen we onze leden helpen om gezondheidsrisico’s te voorkomen en beperken,’ aldus Bavelaar. ‘We hebben daarom onze Zorg Extra’s bijvoorbeeld uitgebreid met de Preventiehulp, die onze zorgleden in 2023 helpt om gezonde keuzes te kunnen maken op het gebied van voeding en beweging. En daarnaast biedt deze dienst praktische tips voor het vergroten van veiligheid in en rondom huis.’

Zekerheid van Zorghulp
Met andere Zorg Extra’s, zoals bijvoorbeeld de service die met de Zorghulp wordt geboden, helpt Univé zorgverzekerden op weg in situaties wanneer zorg noodzakelijk lijkt of is. ‘Een mooi voorbeeld hiervan is onze dienst Dokter bij de Hand, waar onze zorgleden gratis, anoniem en 24/7 gebruik van kunnen maken,’ legt Bavelaar uit. ‘Wanneer je je als ouder zorgen maakt om je huilende baby die ’s nachts ziek lijkt te zijn geworden, is het prettig dat je via deze weg direct een zorgprofessional kunt raadplegen om te bepalen of en welke zorg je voor het kind nodig hebt. En ook als je na een zorgbehandeling toch nog vragen hebt over je situatie, staat er via Dokter bij de Hand altijd iemand voor je klaar om je onzekerheid weg te nemen. Zo helpen we onze leden zich zeker te voelen, want zeker gezondheid moet een zekerheid zijn.'

Deel dit bericht