Ga naar inhoud

22 juli 2021

Univé doneert waardecheque aan Voedselbank Eindhoven en sportclub Only Friends Eindhoven

Univé Eindhoven heeft cheques ter waarde van €500 uitgereikt aan twee goede doelen in Eindhoven. Het gebaar maakt deel uit van de goede doelenactie die de lokale winkel organiseerde in het kader van de opening van het nieuwe pand in de Vrijstraat afgelopen maand.

Bij wijze van online stemming gaven Eindhovense leden van de coöperatie door welke van de genomineerde doelen hun voorkeur had, waarna de donatie deze week Voedselbank Eindhoven en Only Friends Eindhoven toekwam.

Geen openingsfeest, wel donatie

Met de opening van haar nieuwe winkel in de Vrijstraat in juni wilde Univé klanten uit Eindhoven aanvankelijk ontvangen voor een openingsfeestje ter plaatse. Door de coronamaatregelen moest echter worden afgezien van dit voornemen, waarna de adviseurs van de winkel het gereserveerde bedrag voor de kosten van het feest besloten te verloten onder instellingen en verenigingen die het verschil maken in de regio Eindhoven.

‘Bijdragen aan plezierig wonen, leven en ondernemen’

‘Univé is een lokaal betrokken coöperatie die dicht bij haar leden staat. Wanneer we onze klanten in Eindhoven niet persoonlijk kunnen ontmoeten tijdens de opening van onze mooie winkel, kunnen we altijd via de maatschappelijke weg een feestelijk gebaar maken dat bijdraagt aan de lokale gemeenschap waar ze deel vanuit maken,’ legt Dorik Hansen, regiomanager Univé Zuid-Nederland, de gedachte van het initiatief uit. ‘Als team hebben we daarom gezamenlijk besloten tot een goede doelenactie, met als uitgangspunt voor de genomineerden dat de organisatie net als Univé ook mensen helpt om plezieriger en veiliger te kunnen wonen, te leven en/of te ondernemen.’

Computersystemen vernieuwen

Voedselbank Eindhoven zet zich met directe voedselhulp in voor de mensen uit de stad en omgeving die onder de armoedegrens leven en daarbij ook voedselverspilling helpt voorkomen. In Nederland leeft volgens het CBS ruim 6 procent van de bevolking onder deze grens, wat volgens Rob Baken neerkomt op zo’n 20.000 mensen in Eindhoven. ‘Wekelijks stellen we, als aanvulling op hun boodschappen, voor 600 gezinnen in de stad voedselpakketten samen en helpen daarmee zo’n 1.400 mensen, allemaal dankzij onze vrijwilligers,’ aldus de voorzitter van Voedselbank Eindhoven. ‘Zowel voedsel als financiële steun is altijd welkom bij ons en we zijn dan ook erg blij met de geste van Univé. Dit bedrag kunnen we inzetten voor het vervangen van onze verouderde computersystemen, die een belangrijke rol spelen in de organisatie van onze voedselverstrekking.’

Bekendheid vergroten

Only Friends Eindhoven is een sportclub voor kinderen en jongeren met een beperking uit Eindhoven en omgeving. Voorzitter John Warrink is er trots op dat de leden van Univé de donatie toewees aan zijn stichting: ‘Only Friends is anderhalf jaar geleden gestart in Eindhoven, waar we nu 19 leden hebben. Onze bekendheid is hier nog gering. Het gedoneerde bedrag zetten we daarom in om regionaal meer zichtbaar te zijn op social media. Hier willen we jonge sporters met een beperking wijzen op ons sportaanbod. Wanneer we deze jongens en meisjes als lid kunnen verwelkomen, kunnen zij straks ook dichtbij huis en onder begeleiding van onze vrijwilligers het plezier van sporten beleven.’

Deel dit bericht