Ga naar inhoud

30 november 2018

Maarten van der Weijden opent nieuwe Univé-winkel Alkmaar met kick-off Red Je Vriendje

Wat doe je als je op de fiets te water raakt? Of wanneer je met een vriendje in een rubberbootje afdrijft van de kust? Dankzij het educatief zwemprogramma Red Je Vriendje zijn basisscholieren uit Alkmaar en omstreken straks in staat zichzelf en anderen in veiligheid te brengen tijdens calamiteiten op of in het water. Niemand minder dan olympisch en wereldkampioen openwaterzwemmen Maarten van der Weijden verzorgt op 1 december de kick-off van het initiatief, tijdens de opening van de nieuwe winkel in Alkmaar van hoofdsponsor Univé.

Voorbereiden op noodsituaties
Als geen ander weet Van der Weijden hoe belangrijk een goede basisconditie is om bij een nat pak het hoofd boven water te houden. Uit onderzoek blijkt bovendien dat de zwemvaardigheid van kinderen na het behalen van hun zwemdiploma achteruitloopt. In zijn geboortestad nodigt de zwemmer stad- en streekgenootjes uit groep 5 t/m 8 van alle basisscholen daarom uit om in zwembad De Hoornse Vaart in Alkmaar onder begeleiding van zweminstructeurs kosteloos deel te nemen aan Red Je Vriendje: ‘Goed kunnen zwemmen is van levensbelang. Met een zwemprogramma als dit bereiden we kinderen optimaal voor op noodsituaties. Wanneer ze als gevolg in staat zijn zichzelf te redden en een ander de helpende hand te kunnen bieden, voorkomen we veel leed.’

Risico’s beheersbaar houden
Precies om die reden besloot Univé zich als hoofdsponsor aan het initiatief te verbinden. En niet minder toevallig is de kick-off van Red Je Vriendje meteen de opening van Univé’s nieuwe winkel in de Alkmaarse binnenstad. Het nieuwe pand aan de Koorstraat staat geheel in het teken van ‘voorkomen en beperken.’ Volgens Robert de Ruiter, bestuurder van Univé Regio+ komt het basisprincipe van de coöperatie komt voort uit nieuwe en veranderende klantbehoeften, die risico’s onvoorspelbaarder maken en daarmee verzekeren duurder: ‘Om risico’s beheersbaar en de premiekosten voor onze leden betaalbaar te houden is steeds meer het voorkomen en het beperken van risico’s en steeds minder het verzekeren ervan ons doel.’

Regionaal relevant
Met de verhuizing naar de nieuwe winkel, van waaruit Univé meer dan 58.000 klanten uit Alkmaar en omstreken bedient, verwacht de bestuurder op regionaal niveau relevanter te worden voor een grotere groep inwoners. Niet alleen is het vertrouwde assortiment aangevuld met nieuwe producten, diensten en tools die onze leden in staat stellen om zelfstandig en eenvoudig hun risico’s beheersbaar te houden. Even vernieuwend is het wekelijks veranderend aanbod van preventie-evenementen dat Univé vanuit de winkel organiseert. Bij voorkeur samen met lokale partners. ‘Met bijvoorbeeld gezondheidsdagen, brand- en inbraakpreventievoorlichting en EHBO-trainingen helpen we onze leden risico’s te voorkomen en gevolgen te beperken,’ aldus De Ruiter. ‘En stijgt het water toch tot de lippen, dan helpen we met zwemmen.’

Meet & Greet met Maarten van der Weijden
Vanaf 13.45 tot 15.30 uur staat in de nieuwe winkel van Univé een Meet & Greet-sessie met Maarten van der Weijden. Bezoekers van de opening die met Maarten willen kennismaken en / of met hem op de foto willen kunnen zich hiervoor aanmelden via www.univeregioplus.nl/red-je-vriendje.

Deel dit bericht