Ga naar inhoud

Beheerde speeltuinen mogen niet verdwijnen

Het gaat niet goed met de beheerde speeltuinen in ons land. Als we niets doen, zal één op vier binnen een aantal jaar verdwijnen! Terwijl de beheerde speeltuin de meest favoriete speelplek is van kinderen: ze voelen zich er veilig en er is van alles te doen.

Onze inspanningen

Jantje Beton doet alles om te voorkomen dat beheerde speeltuinen gesloten moeten worden. Dat doen ze door beheerde speeltuinen te ondersteunen met informatie, advies, vrijwilligerstrainingen, kostenbesparing op inkoop en zichtbaarheid. Daarnaas lobbyen ze bij gemeenten en overheid voor wettelijke verankering van het speeltuinwerk en een buitenspeelnorm. Meer dan 15 miljoen bezoekers profiteren van deze inspanningen.

Kinderen meer buitenspelen

Naast behoud zet Jantej Beton zich in voor groei van het aantal beheerde speeltuinen. Zo zorgen ze ervoor dat meer kinderen meer gaan buitenspelen. En halen ze de 400.000 kinderen die nooit buitenspelen weer naar buiten.

Stem en zorg voor behoud en meer beheerde speeltuinen!